zzzzz

Musí mít bytové drušstvo webové stránky?

Já jsem se v novém návrhu stanov dočetla, že pozvánka musí být uveřejněna na stránkách bytového družstva. Prý to je podle nového obč.zak.
Má vaše družstvo webovky?
Je potřeba schválit nové stanovy podle nového obč.zak do konce června, ale nevím, jak schůzi řádně svolat. Musím nejprve založit ty webovky?? Tam na 15 dní vyvěsit pozvánku? Obešli jste to nějak? Nebo jak jste si poradili u vás v družstvu?

Všem předem děkuji za rady.

P

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, http://zakony­.centrum.cz/za­kon-o-obchodnich-korporacich/cast-1-hlava-6-dil-1-oddil-14-paragraf-636, jde o to, ze poud to nebude vyveseno do zacatku schuze, muze byt jakekoliv schvakeni rozhodnuti napadeno. par 636 zakona o obchodnich korporaci.
Nejen na webu, ale i pisemne obeslani na adresu clena.
-
To si tvurci webu namasti kapsy, zas nekdo loboval. A pry zakony pro lidi.
Doplňuji:
Mám lepší možnost. Jsou stránky, které nabízí zdarma pro SVJ, SBD aj.
Je tam nástěnka, ankety, členi mohou dávat podněty aj.https://www­.svjo.cz/

Další odpovědi
Pepa25

Ano, viz česílko. Jen upozorňuju, že to platí jen pro družstva, ne pro SVJ. SVJ mají také delší dobu na úpravu stanov.

zzzzz

čísílko a když to družstvo internetové stránky družstva nemá??? Můžeme si založit třeba jen nějaký profil na sociální síti, který pojmenujeme podle družstva, nebo je stanoveno jak přesně mají stránky vypadat a kde musí být umístěné???

anonym

Mám lepší možnost. Jsou stránky, které nabízí zdarma pro SVJ, SBD aj.
Je tam nástěnka, ankety, členi mohou dávat podněty aj.
https://www.svjo­.cz/ (reakce osob http://www.por­talsvj.cz/dis­kuse/stranky-pro-svj-zdarma)

anonym

Tak tuhle změnu jsem nezaznamenal – to su fakt zvědavý, co je na tom pravdy (teď se mi zákoník pročítat nechce).

zzzzz

není to občanský, jsem se sekla je to nějaký mu přidružený:-)))

§ 636

(1) Svolavatel nejméně 15 dnů přede dnem konání členské schůze uveřejní pozvánku na členskou schůzi na internetových stránkách družstva a současně ji zašle členům na adresu uvedenou v seznamu členů. Uveřejněním pozvánky se považuje pozvánka za doručenou. Pozvánka musí být na internetových stránkách uveřejněna až do okamžiku konání členské schůze.

(2) Pozvánka obsahuje alespoň

  1. firmu a sídlo družstva,
  2. místo a dobu zahájení členské schůze; místo a doba zahájení členské schůze se určí tak, aby co nejméně omezovaly možnost člena se jí zúčastnit,
  3. označení, zda se svolává členská schůze nebo náhradní členská schůze,
  4. program členské schůze a
  5. místo, kde se člen může seznámit s podklady k jednotlivým záležitostem programu členské schůze, pokud nejsou přiloženy k pozvánce.

90/2012 Sb.

ZÁKON

ze dne 25. ledna 2012

o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích)

anonym

Tak to jo – korporace nejsou ve středu mého zájmu.
😉