Monyszek

Musí mi odběratel vrátit podepsanou fakturu?

Když já jako OSVČ budu posílat zboží odběrateli, přes svoz a budu předávat tištěnou fakturu pro odběratele dopravci, musí mi ji odběratel poslat zpět podepsanou nebo ji i tak mohu zařadit do účetnictví?

Odpovědi
akaš

Odběratel Vám nic podepisovat nemusí. Ale pokud Vám neplatí hotově nebo na dobírku, ale převodem, je dobré si nechat podepsat dodací list nebo fakturu pro případné spory, kdyby nezaplatil.

ivzez

Fakturu (stejně jako kteroukoliv jinou písemnost) podepisuje
ten, kdo ji vystavuje (odesílá), nikoliv příjemce.

cukrar

Nemusí Vám vracet podepsanou fakturu. Není takové nařízení.
Fakturu kupec nepodepisuje.