Hanuljak

Musí mi exekutor oznámit a nabídnout ideální polovinu spoluvlastnického podílu?

Spoluvlastním ideální polovinu bytové jednotky, dnes mi přišel dopis RK, kde je napsáno, že z veřejně dostupných zdrojů zjistili, že druhá polovina je zatížena exekucí. Druhý spoluvlastník nekomunikuje, vztahy jsou složité. Pokud by došlo na nejhorší, tak jsem připraven polovinu bytu zakoupit. Mám nějaké předkupní právo, nebo to může exekutor bez mého vědomí prodat v dražbě? Prosím zjistím někde, který konkrétní exekutorský úřad to má na starosti? V náhledu do katastru vidím pouze poznámku, že je tam exekuce, ale nic víc.

Moc děkuji

Odpovědi
tforro

Já jsem takhle koupil podíl na domě. Ano, ty jako spoluvlastník máš předkupní právo. Přijde ti o tom zavčas dopis, kde je napsáno, jak se zaregistrovat do dražby atd… A ještě před tím by se měla dělat obhlídka pro určení obvyklé ceny a zjištění, jestli tam někdo bydlí (spolumajitel, nájemník).
Takže klid, oni se ozvou.

Tady by se daly sehnat nějaké informace, co a jak. Já přes tento server vydražil podíl na domě. https://www.ok­drazby.cz/

Zdroj: https://www.ok­drazby.cz/

Kryšpín

Mám dojem, že je tam předkupní právo a jinak možno se podívat na nový OZ § 1123 a 1140.

Dochy

Poznámka k informacím: Na katastru by Ti snad měli dát plné info. Je otázka jestli za to něco budou chtít. Za výpisy určitě ano.