pizlicka

Musí manželka poskytnout manželovi bydlení?

Pokud žijí manželé každý v jiném městě už 5 let od sebe – ona žije s někým jiným, ale koupila domek výhradně ze svých prostředků – má darovací smlouvu na finance, z kterých domek koupila, kupovala jej po třech letech, co spolu nejsou v jedné domácnosti, její manžel podepsal na kupní smlouvě, že je vedlejší účastník a že je dům hrazen výhradně z manželčiných prostředků, poté za dva roky nato přijde vlastní vinou o své bydlení, má právo na to, žít v tom domku?? Té manželce tvrdí, že ze zákona na to právo má. Přitom tam vše dělal – rekonstrukci a financoval – její přítel.

Nejlepší odpověď
gecco

K otázce – ne, nemusí…
Ovšem tahle problematika je velice široká a ne úplně jednoduše řešená i zákony…
Třeba ´alimenty´ mezi manžely jsou poměrně ´zajímavým´ tematem pro advokáty…
😉
Obrat se na advokáta – a tomu řekni veškeré podrobnosti…
😉