Karla123

Musí každý, kdo má ŽL podat daňové přiznání? Nebo jsou vyjímky?

Například – jak je to, když FO neměla žádné příjmy z podnikání?
Doplňuji:
Živnost má založenou od srpna a pozastavenou od října do 31.12.2013

Odpovědi
Drap

Pokud má aktivní živnost, musí podat daňové přiznání, i když bude nulové.

Lamalam

Musí i snulovými příjmy, viz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mel-podat-danove-priznani-i-kdyz-nemel-prijem-z-podnikani

NikkiHeat

Kdysi se ale dalo podat tzv. čestné prohlášení že za určité období dotyčný neměl žádné příjmy jenž by podléhaly zdanění. Ale je to zpátky tak 7–8 roků tak se to možná změnilo a nebo naopak to platí stále. Zavolej na finanční úřad a budeš vědět víc.