dust8

Musí katové nosit roušku i když mají už zakrytý obličej?

Nejlepší odpověď
annas

Masky při popravě jsou dostačující. Víte sám, jak to leckde s nošením roušek vypadalo.

Dnes ve všech zemí neexistujíl fresty smrti. Pro zajímavost, jak masky vypadaly.

"Železná maska ​​s groteskním nosem, obočím a obočím obočí, nošená katem, evropská, 1501–1700

Říká se, že tuto masku nosí před provedením poslední rány sekerou nebo mečem. Řezá příšernou postavu a úmyslně děsí a hrozí další vyděšení vězně. Popravčí často nosili masky, aby skryli svou identitu a vyhnuli se jakékoli odplatě. Často byli vystrašeni a šokováni, zejména pokud osoba, která měla být popravena, byla populární nebo sympatická postava."

https://collec­tion.sciencemu­seumgroup.org­.uk/objects/co155266/­executioners-mask-europe-1501-1700-executioners-mask

V odkazu fotografie masky z 18. a 19. století v Anglii.

"Ještě dnes ve Spojených státech nosí současní katové „znovuobjevené“ masky hlavy, aby se vyhnuli identifikaci!>

Informace z 1. 4. 2019

https://bilder­fahrzeuge.hypot­heses.org/3587

Další odpovědi
cochee

Jakou roušku, to jako kat ze 16. nebo kterého století aby nechytil covid? Nebo dnešní kat? Kolik jsi jich viděl aspoň na fotce, že víš, že mají zakrytý obličej?