Frogman

Musí jít zbytek domácnosti na test, když jeden její člen je pozitivní?

Buď se nám to do teď vyhýbalo, nebo jsme to prodělali v minulosti bez příznaků, protože jsme do teď nic neřešili. Nyní jeden člen domácnosti přišel s tím, že byl testován pozitivně. Musí se kvůli tomu jít otestovat zbytek členů domácnosti?
Chceme teď právě těch 10 dní jen zůstat doma a nic neřešit.
Je povinné to nahlašovat lékaři? Nechceme právě, aby nás poslal na test a aby se nám karanténa protáhla o dalších 10 dní třeba.

Je někde přesně podobná situace zmíněná? Ty zákazy a nařízení se pořád mění, tak kdo to má sledovat. :)

Díky.

Nejlepší odpověď
da ny

Měli byste být testováni. Měli byste být v karanténě
Pozitivní člen domácnosti by měl mít povinnost nahlásit, kde, s kým žije
Záleží na tom, jak důsledné bude trasování a jak pravdivé údaje poskytla pozitivní osoba.

Další odpovědi
marci1

Pokud jste byl/a testován/a jste negativní, přesto jste v karanténě celkem deset dní. Ta by měla být zakončena testem. Pokud jste nebyl/a testována, měl/a byste jít 5.-7. den na test. Pro test by vám měla být vystavena žádanka. Místo k testování máte možnost si zvolit. Nadále se pak řídíte pozitivním nebo negativním výsledkem. Pokud je negativní –zůstáváte v karanténě, pokud je test pozitivní, kontaktujete svého praktického lékaře telefonicky.
https://www.ca­nadian.cz/cs/clan­ky-a-novinky/koronavirus-v-otazkach-a-odpovedich/ 11.1.2021

Alesh

Já myslím, že dotyčná osoba měla nebo by měla dostat instrukce. Také měla uvést, s kým byla ve styku a těmto lidem snad volá hygiena a nařídím jim karanténu. Pokud nic nařízené nemáš, nemáš co dodržovat, tudíž asi tak. Podle mě je to teď na vlastní úvaze, můžeš se ozvat třeba svému obvoďákovi, on ti řekne, co a jak. Případně zavolej na hygienu. Hele, já bych to řešil selským rozumem. Vzal bych v potaz, jak moc jsem s onou osobou přišel do styku apod. Pár dní se tak nějak dobrovolně sám karanténoval a vidělo by se. Ono to zas tak divoký taky bejt nemusí. Kolega to měl, doma chodil bez roušky a dítě ani manželka to nedostali, takže asi tak.

Dochy

ten pozitivní to měl oznámit na hygieně, hygiena by jemu i vám měla nařídit karanténu, měla by vás poslat na testy. Karanténa je ještě 10 dní po posledním kontaktu s nemocným (pokud jste sami nebyli nemocní nebo v blízké minulosti jste se prokazatelně z CoVidu neuzdravili). V případe pozitivního testu se z karantény stává povinná izolace.
Nebudete v karanténě 10 dní, ale pokud neonemocníte, nebo vám nezjistí CoVid, tak budete v karanténě celou dobu co je „člen“ uznán za infekčního plus 10 dní navíc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.