tomasene

Musí firma zaplatit čistírnu / opravu bílého křesla, když mi ho znečistily jeany, které poustily modrou barvu?

Koupil jsem si tmavě modré jeany a když jsem si sedl na mé kancelářské křeslo z bílé koženky, bylo potom celé od modrých fleků a to ani jeany nebyly mokré. Firma mi nabídla vrácení peněz a poukaz na pár stovek. Křeslo mi ale nejde vyčistit a potah nejde sundat. Myslím, že oprava by stála spíš tisíce. Musí mi tedy firma zaplatit zničené křeslo?
Doplňuji:
dekuji za odpoved. „naopak na vyrobce kalhot“ ? Pokud jste chtel ze se mam obratit naopak na vyrobce kresla, tak zkusit to mohu, ale ty jeany poustely barvu znacne. i ruce a nohy zamodrely. www.sos.cz zrusilo jejich cislo, neda se tam dovolat a online poradna uz nefunguje, proto pisi sem.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já se domnívám, že naopak vy byste měl zaplatit firmě znečištěné křeslo, jelikož ho znečistili vaše kalhoty,, no a pak řešit, jestli budu vymáhat na výrobci, respektive prodejci kalhot škodu,,
Otázkou je jestli jste dodržel návod na používání kalhot 😁

už tomu rozumím, vy jste firmou myslel firmu, která kalhoty vyrobila. Tak určitě to zkusit můžete, ale aby se to pak nedostalo až k soudu a víte jak to chodí,,,vleklá soudní jednání,,,

Další odpovědi
venkovan

Podíval bych se co firma uvádí o svém výrobku. Pokud tam není nic o možnosti zbarvení některými druhy oblečení ještě bych pouvažoval, zda bych naopak neměl požadovat náhradu škody od výrobce kalhot. Nicméně je otázkou co a proč se křeslo zbarvilo. A tak bych se raději obratil na www.soso.cz – sdružení ochrany spotřebitelů a asi na soudního znalce z oboru, protože někdo musí odborně popsat příčinu vzniku poškození.
Možná, že se hodně potíte, ale rozhodně křeslo na kterém by se nedalo sedět v džínách je nějaké divné, stejně jako džíny ve kterých by se nedalo sedět na křesle.
Doplňuji:
Asi jsem taky nepochopil dotaz měl jsem za to, že reklamujete křeslo. Pokud džíny nebyly koupeny u stánku, a pokud není v návodu, či jinak písemně upozorněno, že džíny barví, nedaroval bych jim ani chlup a tlačil aby vše zaplatili.

ReHu

Zkusila bych ČOI.
Ale právě pro takovéto případy tu je DAS.

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htm

tomasene

dekuji za odpoved. „naopak na vyrobce kalhot“ ? Pokud jste chtel ze se mam obratit naopak na vyrobce kresla, tak zkusit to mohu, ale ty jeany poustely barvu znacne. i ruce a nohy zamodrely. www.sos.cz zrusilo jejich cislo, neda se tam dovolat a online poradna uz nefunguje, proto pisi sem.