Avatar uživatele
Zlatý

Musí člověk odložit minulost a pak teprve jít dál? Nedělá každý jedinec občas věci, které tak úplně nedávají smysl?

Podle slov matky Forresta Gumpa ve stejnojmenném filmu Forrest Gump

https://cs.wikiquote.org/…
--
Obrázek
https://cdn.pixabay.com/…

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

I pokud neodložíme minulost, tak každý z nás dělá občas věci, které tak úplně smysl nedávají. V tom se právě může odrážet hledání té správné cesty. Občas člověk dělá věci které nedávají smysl jiným, ale mu samému v daném okamžiku smysl dávají.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1 - Forrest Gump má pravdu, pokiaľ nezabudne kam svoju minulosť odložil.
2 - Človek nie je stroj, aby robil len podľa programu, aj keď sa o tento cieľ mnohí snažia. Práve to, že človek robí sem tam "skopičiny" navonok nedávajúce zmysel, robí človeka človekom. Snívaj, utekaj za svojim cieľom a nedaj sa zastaviť, aj keď mnohí nechápu tvoj beh... Neoberaj sa, aj tak len uvidíš za sebou tých mnohých, ktorí sa k tvojmu behu pripojili.
...a teraz premýšľajte, čo som to vlastne napísala...


Avatar uživatele
Zlatý

To asi záleží na tom, co se myslí tím "odložit". Venkoncem minulost, mé skutky, chyby i úspěchy jsou to, co mne definuje v současnosti. Co bych byl bez minulosti? Nepopsaný list papíru? Nic?

To, že minulost neumím změnit (a že by toho na změnu BYLO!!) ještě neznamená, že se jí vzdám. Dokonce ani té, na kterou bych raději zapomenul. A fakt, že minulost do jisté míry předurčuje možné budoucnosti (či je alespoň činí pravděpodobnějšími) mne nikterak neomezuje, alespoň tak to cítím. Asi je to individuální, je možné, že jiní to vidí/cítí jinak. :)

Věci, které mi "nedávají smysl" nikdy nedělám. Ani kdybych se o to snažil, tak se mi to nepovede. Všechno co dělám MÁ nějaký smysl, většinou pragmatický, někdy i úplně pitomý a VÝHRADNĚ mně srozumitelný, ale smysl MAJÍ.

Ano, ženy občas dělají věci, které "nedávají smysl". Popravdě tomu ale nevěřím. Myslím si, že podobně jako mně i jim ty "jejich věci" smysl dávají (a to je důvod, PROČ tak činí). Ale protože jsou "nesdělitelné" (nedají se objasnit - podobně jako ty moje), tak se s vysvětlováním neobtěžují, podobně jako já. Ale je to jen má domněnka - možná mají pravdu ti, kteří v jednání žen nevidí žádný smysl, protože tam opravdu není. Proč? Pozoruhodným faktem je to, že naprostou většinu mužského jednání jsem schopen bez potíží ihned pochopit, na rozdíl od toho ženského. Tak PROTO! :)

Tudíž ANO, myslím že každý dělá občas věci, které "nedávají smysl". :)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

aliendrone, až som sa spotila, kým som vašu vedeckú prácu dočítala, teraz ešte pochopiť, "čo tým chcel básnik povedať" :-)

Avatar uživatele
Zlatý

led

Viete, ako sa ťažko premýšľa s rúškou na tvári?

Avatar uživatele
Zlatý

annas

:-))

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

Koukám, že princezničky mají roupy, je jasné, že potřebují přidělit práci, aby je to PŘEŠLO! :D :D :D

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5954
Zlatý led 3192
Zlatý hanulka11 2783
Zlatý annas 2760
Zlatý briketka10 2502
Zlatý Kepler 2375
Zlatý marci1 2064
Zlatý quentos 1764
Zlatý mosoj 1626
Zlatý iceT 1617

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.