Amazonka 23

Musí být ukončený ročník na SŠ v době přestupu?

Zajímalo by mě, když zjistím, že daný obor není pro mě a budu chtít přestoupit na jinou školu s podobným zaměřením, kde by bylo možné udělat rozdílové zkoušky, aby se mohlo jít do druhého ročníku, musím k tomu mít ukončený první ročník na původní SŠ nebo jde dělat rozdilovky i když původní školu skončím např. V pololetí?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete požádat i o přestup v 1. pololetí. Přece byste nečekala do konce školního roku. Navíc musíte mít ukončený celý ročník, abyste mohla postoupit do vyššího, pokud složíte případné rozdílové zkoušky.

Zřejmě vám není 18 roků,tedy musí vaši rodiče požádat písemně ředitele nové školy a požádat o přestup. Domluvit se, co je pro vás nejvýhodnější.

Ředitel nemusí vaší žádosri vyhovět, protože třeba nemá volné místo. Pokud bude míot místo souhlasi s důvodem přesstupu, , stanoví případné rozdílové zkoušky.

V odkazu se dovíte podrobnosti.

https://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/2

xiperio nemá docela pravdu. Pokud požádáte o přestup písemně po ukončení 1. polpletí (jak púíšete) jedině do 1. ročníku – složit případné zkoušky.

Po unkočení 1. ročníku do 2. na jiné škole – také případné zkoušky. Podle toho ředitel rozhodne, zda budete opakovat 1. ročník, nebo podstoupíte do vyššího. Záleží na kapacitě.

Přestup není automatický, musí být na škole volné místo.

Odkaz jste si zřejmě nepřečetla.

Další odpovědi
xiperio

Myslím, že to jde. Např. lidé se stěhují z různých důvodů furt, nejenom o pololetí nebo na konci školního roku. Ale není lepší si do konkrétní školy zavolat a zjistit? Ale dodávám, lepší když je ukončený. Třeba e nebudou muset dělat rozdílovky, když škola uzná vyučované předměty.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.