Alesh

Musí být tažné u auta zapsané v TP pro provoz vozidla?

Chci dát na auto tažné. Vím, že kvůli STK to musí být zapsané v TP, jinak by auto neprošlo. Otázka zní: mohu počkat až na příští STK a v rámci toho to vyřešit anebo to musím nechat zapsat, jinak by mi hrozila při případné silniční kontrole pokuta? Jak to mám řešit?
Doplňuji:
To já vím, že musí, ale ptám se, jestli to musí být hned, co vyjedu na silnici, tj. po montáži? Anebo jestli stačí počkat až na STK? Jestli mi při silniční kontrole hrozí pokuta, pokud to tažné nemám zapsané. Ideálně, kdyby přímo někdo nahodil odkaz na citaci příslušného zákona.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je namontováno, mmusí být zapsané v TP

Další odpovědi
Dochy

Ano, hrozí Ti potíže. Sice jsem si říkal, jak by to ten policajt mohl zjistit, ale je to napsané i v malém techničáku. Nevím jak poctivě to kontrolují při běžné kontrole, ale podklady mají.