Cindy

Musí být při založení s.r.o. součástí společenské smlouvy i stanovy nebo se mohou dodělat až potom? Co v těch stanovách?

Musí být při založení s.r.o. součástí společenské smlouvy i stanovy nebo se mohou dodělat až potom? Co v těch stanovách musí být?

Nejlepší odpověď
standa

Stanovy nejsou ve společnosti s ručením omezeným povinné, a to ani při vzniku ani v průběhu trvání společnosti

§ 110/2 obchodního zákoníku

Společenská smlouva MŮŽE určit, že společnost vydá stanovy, které upraví:

  1. vnitřní organizaci společnosti
  2. podrobněji některé záležitosti obsažené ve společenské smlouvě

Další odpovědi
Jambalaya

Především jste měl zmínit za jakým účelem budete s.r.o. zakládat. Pokud budete prodávat cibuli, pak žádné stanovy nepotřebujete.
Stanovy se vyžadují např. u družstev a společenství vlastníků bytových jednotek (může být samozřejmě s.r.o.). V tomto případě musí být stanovy schváleny spoluvlastníky před zápisem do obchodního rejstříku. Bez těchto listin nebude zápis proveden.