Thorax

Musí být plavčík na koupališti?

Chodím na klasické vesnické koupaliště, platí se vstupné, ale není tam žádný plavčík. U vstupu je cedule „koupání na vlastní nebezpečí“. Dle mých informací, kde se vybírá vstupné musí být zajišten plavčík.

Odpovědi
marci1

Údajně na přírodních koupalištích nemusí plavčík být. Když se vybírá vstupné, musí být návštěvník koupaliště již při vstupu informován, že zde je „koupání na vlastní nebezpečí“. Toto jsem se dočetla zde :

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/zpravy/re­giony/_zprava/plav­ciky-na-ceskolipsku-supluji-zdravotnici-zachranne-kruhy-i-drevena-bidla--1238036

Plyšák

Podle mě by tam být měl,kdyby se něco stalo,aby tam byl a pomohl a popřípadě dal i první pomoc,ale bohužel to některá koupaliště nedodržují a když tam není plavčík,nebo někdo kdo by to hlídal,měla by tam být aspoň cedule „na vlastní nebezpečí“