tony2412

Musí být na SPZ znak EU?

je na SPZ povinná značka EU?Co jsem si všiml,tak auta,která jí nemají,je minimálně,já patřím mezi ně,a při jízdě do ciziny je potřeba jí tam mít?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Znak EU byl zaveden jako součást RZ vyhláškou č. 291/2004 Sb. Tabulky s registrační značkou vydané před počátkem účinnosti této vyhlášky (1.6.2004) zůstaly nadále platné. Přítomnost znaku má jediný dopad: vozidlo nemusí být označeno rozlišovací značkou České republiky („CZ v oválu“).

Další odpovědi
setapouch

IMHO dokonce nesmí být.

klumprt

Modré nálepky na SPZ k sehnání jsou a občas si je lidi na starší značky lepí. Nicméně na značku si majitel nic lepit nesmí. Kromě toho to vypadá blbě,protože starší značky tam nemají takovou mezeru pro ten pruh, jako ty nové.
Jediné správné řešení je, koupit si klasickou oválnou nálepku Cz, a nalepit ji někam na kufr nebo zadní sklo.

Emefej

Na SPZ žádné logo není. Na novějších RZ logo je. Pokud ho tam nemáš, nalep si na auto MPZ.

turek86

Taky si myslím, že by si člověk sám od sebe neměl na značku nic lepit.