Yavin

Musí být na obálce dopisu jméno a adresa odesílatele?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud nejde o doporučený, úřední dopis, tak to není třeba. Pokud chceš adresáta informovat ještě před otevřením dopisu, můžeš adresu uvést.

Další odpovědi
melanie

ne

da ny

Jen na doporučeném

Kelt

Na který mám vystavený doklad jako expres, doporučený, letecký – tak musí být,
u běžné korespondence nemusí být
na anonymní dopis asi odesílatel své jméno ani adresu neuvede.

ivzez

U obyčejného dopisu nemusí.
Přesto je v některých případech vhodné adresu uvést.
Asi před dvěma roky jsem odesílala dva dopisy na neověřené adresy.
Protože příjemci na uvedených adresách nebydleli,
doručila mi pošta i obyčejné dopisy na adresu odesilatele.