ReHu

Musí být komín umístěn v místě domu, kde je střecha nejvýš?

Nebo ho lze umístit na nižší, boční část budovy?
Nechci, aby na straně „trčel“ a zajímá mě, jestli komín může částečně kopírovat sklon střechy.
Díky.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí, může být dokonce i mimo budovu. Pokud však je komín, v některé nižší šásti střechy, je vhodné, aby jeho výška přesáhla hřeben.

Další odpovědi
honza19hk

ne, komín by měl přesahovat 60cm nad hřeben.Samozřejmě čím je blíže k pozednicové zdi tím bude vyšší a náchylnější na pád třeba při bouřce.

gecco

Lze to, ale…
😉
Řešení, kdy komín kopíruje směr střechy a je nad ní není příliš vhodné – nebylo by možné komín ´zanořit´ pod střechu a poblíž hřebenu jej vyvést kolmo nahoru?
Samozřejmě musíš navrhnout umístění servisních otvorů tak, aby bylo možné kolena slušně (vy)čistit – ale s tím už si kominář poradí..
😉

ReHu

Jj, vím, že výška musí být nad hřeben.
Hodilo by se mi postavit oboustranný krb z vnějšku na nějaké to opečení na terase a z vnitřní strany krb.vložku.
Dům je obdélníkový a toto by bylo na delší straně.
Komín by tedy kopíroval tvar střechy a nahoře by hřeben převýšil.
Šlo by to tak?
Budu kontaktovat kominictví, ale nerada bych, aby si ťukali na čelo 🙂