Fly

Musí být človék pŕebírající dobírku plnoletý?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli může balíček na dobírku na jeho jméno přebrat člověk kterému nebylo 18. Díky!

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na doručovatelce. Když vás zná,
vydá zásilku i dalšímu členu rodiny.

Na poště jen adresátovi, navíc totožnost musíte doložit občanským průkazem.

Další odpovědi
Michal Kole

Už jsem přebíral hodně dobírek (u sebe doma) a doklady nikdy po mě pošťačka nechtěla.

Zajímavé, že když jdeš s lístkem na poštu tak občanský průkaz po tobě chtějí a když u tebe zazvoní a ty jdeš otevřít v pyžamu a papučích tak průkaz po tobě nechtí.

hanulka11

Požadují OP při převzetí .

To máš Michale pravdu -ale to jsou zřejmě jejich předpisy

anonym

Nemusí být 18 let, ale musí mít doklad, že je adresát zásilky. OP, pas.....