Kulpix

Musí brigádníci na brigádách dostávat alespoň minimální mzdu, či mohou dostávat částku nižší, nežli je minimální mzda?

M.hodinovou mzdu.
Jak je to.?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Neexistuje brigáda, neexistují brigádníci.
Existuje pracovní poměr, existuje dohoda o provedení práce a další a vše se řídí pracovněprávními předpisy. Zde je i výše minimální mzdy za vykonanou práci. Nelze odměňovat za méně než zákonem stanovenou minimální mzdu, samozřejmě přepočtenou na pracovní úvazek-tzn., že při méně než osmi hodinové mzdě se částka krátí.

Další odpovědi
ivzez

Jak už napsal Raibek, nejde o „brigádníky“ (zákoník práce takový termín nezná), ale o zaměstnance pravděpodobně na DPP nebo DPČ.

I odměna z DPP a DPČ musí odpovídat minimální (zaručené) mzdě. Hodinová. Měsíční bude záviset na tom, kolik hodin zaměstnanec odpracuje. Při kratším úvazku bude odměna odpovídat sjednanému/od­pracovanému úvazku.