Rokio

Musí brát lidé, kteří byli účastníky davové psychózy, antipsychotika?

Davová psychóza je psychotické onemocnění. Berou se na to léky?

Nejlepší odpověď
annas

Připomenu, , co je davová psychóza

"Karavana je jen tak rychlá, jako její nejpomalejší velbloud. Tak zní staré arabské přísloví. Psychologové mají také jedno podobné úsloví: „Dav lidí je jen tak chytrý, jako jeho nejhloupější člen“.

e skupině prostě přestáváme jednat sami za sebe, a přebíráme stádní mentalitu. A co se stane, když se jeden z účastníků stáda začne chovat pomateně? Své podivné chování může snadno přenést i na ostatní a nakazit je. To je davová psychóza"
https://www.prochla­py.cz/clanky/da­vova-psychoza-proc-budete-tancit-jako-sileni-nebo-uvidite-demony-jak-snadne-je-nechat-se-strhnout/

Ale někteří jedinci mohou svým chováním vyvolat agresivitu. ostatní se nechají strhnout. – rozbíjejí vše, co je kolem, nebo třeba v různých frontách se přebíhají, hádají se, někdy si až ublžují, pošlapání jedinců při nějakém neštěstí atd.

Záleží na tom, o který druh davu jde – zda je náhodný, nebo vytvořený za určitý cílem. Někdy jedinci v čele jsou dobrými manipulátory, zpravidla jsou empatičtí, tedy ovlivní účastníky. negativně.

Účastníci mají větší odvahu, sílu, anonymita jim dodává pocit jistoty. atd.

Myslím si, že pokud je někdo agresivní, provokuje, tak může být i psychicky nemocný, nebo trpí bolestmi žaludku, lituje se atd.

Určitě z pohledu psychologů je mnoho možností, proč a jak se dav chová, zda někteří jedinci vše prožívají mnohem víc než jiní, zda je to vlivem psychického onemocnění, nebo vlivem rozbouřených emocí.

Další odpovědi
Ametyst

Dav se vždycky chová úplně jinak než jedinec. Takže NE.

Bobek 2

Davová psychóza je sociální patologie, nikoliv individuální patologie. Nešíří se neurotransmitery, ale jinými médii – sociálními sítěmi, novinami, televizí. Léčbou může být napříkad podpora kritického myšlení, nebo antipropaganda (tedy davová psychóza opačného nebo modifikovaného obsahu. Ale jistá míra kolektivního chování a kolektivního myšlení (konformity) je fungování každé společnosti vlastní. Účinek antipsychotik je obecně spíše potlačování nadměrné individuality, tedy jejich konzumace davové chování spíše podporuje – proto se taky většinou antipsychotika podávají, aby člověk nevybočoval z řady a lépe zapadl do stáda.

Mc Merkurion

@Rokio: … kam na ty blbosti chodíš ??? f´davová psychóza a nemoc ??? víš vůbec vo co de ???