Tvidynka

Musí alimenty platit i milující přítel?

Dobrý den všem..prosím vás když do rodného listu zapíšu otce dítěte a máme dobré vztahy..stará se onás jak se patří..tak i tak musí platit vyživné? nebo je to v tomto případě na domluvě?

Nejlepší odpověď
Drap

Alimenty /správně výčivné / včetně výše, určuje soud. Pokud to nebude u soudu, nikdo nebude nic platit. To , že necháš napsat dítěti do rodného listu přítele jako otce, nemá na výživné vliv.

Další odpovědi
anonym

kde niet žalobcu, niet sudcu.
Takže pokiaľ to nebude riešiť súd, tak nie.
Ale uvažujte do budúcnosti:
raz sa možno rozídete (ale možno nie), a potom by vo vašich vzťahoch mohli nastať problémy, čo sa týka financií (ono peniaze zabili dosť lások).
Preto by asi bolo lepšie, keby ste sa dohodli a pred súdom sa o tejto dohode zmienili. Veď tie peniaze aj tak ostanú, ako sa hovorí, doma.
Je to len taká „zichrovačka“ pre budúcnosť, najmä pre vašeho partnera, lebo, ako vieme, ženy sa často po rozchode chcú pomstiť a neraz práve spoločné potomstvo využívajú na vydieranie bývalého partnera.
Takže nie je to dobré len pre vás (máte to pre prípad rozchodu už zabezpečené), ale aj pre vašeho priateľa, ktorý tým pádom nebude musieť nič doplácať spätne a vie, koľko vám má dávať (na dieťa).

iceT

Moje kamarádka měla kdysi před rozvodem,měli domluvené i alimenty,z roz­vodu nakonec sešlo a žili spolu dál a manžell výživné platil dál.Ona tyto peníze malému ukládala.
Podle mě je to jen na domluvě,žijete spolu jako rodina,jako rodina spolu i fungujete,pokud se přítel stará tak jak má,je to v pořádku.Pokud byste se jako rodina rozešli,bylo by to mnohem horší,protože přítel taky platit nemusí,pokud nebude chtít,i kdyby mu hrozilo vězení.

frankie89

Alimenty jsou vlastně o domluvě, když nikdy nikomu neřeknete, že alimenty neplatil, tak se to nikdy nikdo nedozví… Pokud byste po něm alimenty chtěla a on neplatil, to je potom jiná…

Deli

Jestliže se stará jak se patří – tak se jistě stará i o to, aby jste měli co na sebe a co do úst… Takže vlastně na výživu dítěte přispívá. Nemusíte to mít soudně, pokud vše funguje jak má.