Dr. Darko

Musely se za první vlny nosit roušky i v autě?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Za začátku myslím jo. Ale jen chvíli a jen když s někým ten člověk jel (když byl sám, tak ne), pak se to zrušilo, i když to nošení roušek platilo i na venek.
Platilo to hned po tom, co bylo nařízeno celoplošné nošení roušek všude kromě domova. Ale ne moc dlouho.

Další odpovědi
led

Patilo to v prípade, že v aute nesedeli len osoby žijúce v spoločnej domácnosti (nemýľte sa, nemusí ísť o príbuzných). Ak spolucestujúci príbuzní nežijú v jednej domácnosti, považujú sa v tomto prípade za cudzích ľudí (ale len počas pandémie)

Dochy

Bacha, není to plošně. Je to když jedeš s někým cizím. Neplatí to, pokud jedeš sám nebo s rodinnými příslušníky.
Zas to bylo někde uvedeno zjednodušeně, až jsem se sám divil, co vymysleli za ptákovinu.

Jo a platilo to i na jaře.

dubraro

Bylo určité období, kdy mohly být zmatené příkazy takto vykládány či chápány. Později bylo upřesněno, že pro vnitřní prostor soukromě používaného vozidla platí stejná pravidla, jako pro domácnost.

Arne1

V některých státech určitě, u nás nevím.

Dochy

led: dík za upřesnění s těmi příbuznými, vzal jsem to trochu moc z rychlíku. 😉

Dochy

Hmm teď koukám že ono se to sdělení také při šíření docela mění… Novinky:
„Vláda odsouhlasila také povinné nošení roušek v autě, pokud v něm necestují členové jedné rodiny. „Pokud se to týká jedné rodiny, tak tam to opatření není, mohou být bez roušky,“ sdělil šéf resortu zdravotnictví.“

vlada CR:
Všem osobám se s… zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest … a to:

  1. v motorových vozidlech, ledaže se v motorovém vozidle nachází pouze osoby z jedné domácnosti,

Samozřejmě to s tou domácností dává víc smysl než to s těmi členy rodiny.