berry38

Museli manželé před uzavřením sňatku prohlásit znalost o zdravotním stavu partnera i před rokem 89?

Odpovědi
ivzez

Pokud vím, nastávající manželé neprohlašovali
a „neprohlašují znalost zdravotního stavu“.

Oddávající úředník mj. řekl, že snoubencům
je znám jejich zdravotní stav.
_______

Doplňuji:
Nevzpomínám si, že bychom prohlašovali, že známe svůj zdravotní stav.
Mám dojem, že to bylo dáno zákonem → že snoubenci byli povinni se
navzájem informovat o svém zdravotním stavu. Ale nikdo to „nekontroloval“.

Jen jsme vyplnili formulář a dohodli termín svatby.

marci1

Ano. Matrikářka představí oddávajícímu snoubence a seznámí ho s prohlášením, že znají vzájemně svůj zdravotní stav, že zvážili úpravu budoucích majetkových vztahů, uspořádání budoucího bydlení a hmotné zajištění rodiny po uzavření manželství… a že jim nejsou známy žádné skutečnosti, které by bránily vzniku manželství. 🙂

https://www.sva­tebniklipy.cz/sva­tebni-rec-svatebni-obrad/

Drap

Ano, uzavření sňatku a podmínky se téměř nezměnily.

elkon

Ano, je to stále stejné.