mosoj

Museli jsme zaplatit ?

Je pravda, že náš stát musel zaplatit za válečné operace kterých se zůčastnili naši letci v Anglii ?

Nejlepší odpověď
annas

Reportér Stanislav Motl vydal knihu Kam zmizel zlatý poklad. Podtitul knihy zní: O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi.

Potvrzení pravdivosti Vašeho dotazu si přečtěte v odkazu. Článek je dlouhý, proto nechci vytrhnout informace z kontextu.

Zdroj: http://www.te­mere.com/view­.php?cisloclan­ku=2007100012

Další odpovědi
dědapetr

Velká Británie účtovala vládě Československa každou pušku,
každou uniformu, každé ponožky, baťoh, zkrátka museli jsme zaplatit Anglii zlatem veškerou
výzbroj i výstroj československých vojáků, a to i těch, kteří jako letci zachraňovali Velkou
Británii. A co je ještě více zarážející, že jsme museli zlatem platit i za ty vojáky, kteří za
Anglii padli. Tahle kapitola nese název Umři – ale napřed zaplať. Dalších několik kapitol pak
hovoří o bojích československých vojáků včetně parašutistů a československých letců. V
pozadí pak nezůstává ani hrdinný boj československých vojáků u Tobruku.

Zdroj: http://bnw-nwo.wz.cz/finan­ce/Recenze.pdf

fcoop

Jo. Je to smutný fakt.
Do poslední tkaničky od bot.
Válka je jen jiná forma politiky, a ta je přece největší kšeft.
Během války – i Boje o Angli – kšeftovala jedna angl. banka s německou.
Jména obou bank jsem už zapomněl.
Radši.

led

Ano, všade platí:
vojna je obchod násilnou cestou. Bojovať môžu len tí, čo na to majú. Tí, čo na to nemajú, prehrajú.
Platilo to od predhistorických čias, platí to aj dnes.