Kelt

Musel by tento člověk platit nějaké poplatky?

Jeden člověk si koupí určité území, kde je řeka, les, pole a vytvoří si tam vlastní výrobu elektřiny , z vody, větru a pod, v lesích bude mít zvěř a bude mít statek, kde bude mít drůbež, krávy, takže bude soběstačný co se týká potravin a elektřinu si bude vyrábět sám pro sebe, stejně tak vodu bude bude mít z vlastních zdrojů, třeba i ložisko plynu atd. Bude takový člověk muset odvádět někomu poplatky za vodu, elektřinu a pod, když všechno je vlastně jeho? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

V ČR přinejmenším daň z nemovitosti http://www.pe­nize.cz/dan-z-nemovitosti
Přestože bude značně soběstačný, bude muset mít i nějaké příjmy. Takže taky daň z příjmů, sociální, zdravotní a důchodové pojištění.

Další odpovědi
klumprt

Kromě daně z nemovitosti je třeba myslet na to, že podzemní nerostné suroviny patří státu. Takže s tou těžbou plynu by to tak jednoduché nebylo. Ani s vodou, protože jestli se nepletu, tak majitelé studen musí žádat o povolení a pokud odeberou přes 6000 m3 ročně, tak musí platit. Jeden člověk by tolik vody ale nejspíš nespotřeboval.
Jinak bych řek, že pokud by nebyl připojen k žádné síti, ani vodovodní ani plynové ani elektrické, pak by asi nic neplatil.

Drap

Bude odvádět pouze to, co přikazují zákony konkretního státu, kde to území bude vlastnit.