zjentek

musej na radnici umět dohledat majitele psa podle čísla z psí známky?

to, že to uměj naopak, je mi jasný ..když jim řeknu svý jméno, tak ten jejich software jim umí najít mýho psa. Tedy umí jim najít informaci, že nějakýho mám a že je za něj zaplaceno, ovšem jeho jméno neznaj a rasou si taky nejsem tak jistej, protože né každej pes je rasově čistej a jak tam pak maj evidovat ty vořechy. A naše tetování v uchu, který určuje původ, plemeno a vede k evidenci chovu, je pak už vůbec nezajímá..
Mě to ale zajímá naopak- jestli mě najdou, když jim tam někdo donese mýho psa se známkou a jestli jsou povinni mě dohledat (resp. mé bydliště)!
U nás na radnici to totiž ta paní u kasy, který platím za psa, nedokáže. Zjistil jsem to náhodou ..byla úplně mimo, když jsem jí preventivně nadiktoval 4místnou cifru svýho feny a chtěl vědět, kdo jsem ..nedokázala pak v tomto ohledu souvisle ani nic vysvětlit, takže ani netuším mé práva a jejich povinnosti a nevypáčil jsem z ní nic ani přes skutečnost, že její blbost úřad neomlouvá

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

U nás je na známce vyražená obec i číslo popisné, takže pokud někdo najde psa, nemusí s nim na úřad, ale zavede ho domů.

Podle známky by měla být schopná majitele najít, pokud není, je to kráva, a kup ji nakrk zvonek:-ooo

Další odpovědi
Drap

Určitě a snadno. Pokud neni pes čistokrevný zapisuje se do evidence jako kříženec. Některé obce ještě evidují velikost plemena /malé, střední, velké / Pokud mají pa se známkou, stačí nahlédnout do seznamu a hned vidí že známka č. 158 byla přidělena konkrétnímu majiteli, zda je zaplaceno a adresa majitele. Někde i telefonní číslo.

dejavu

Léta dělám dobrovolníka v útulcích a dohledávala jsem už hodně psů. Mohu ti říct, že někdy jsou schopni na úřadě určit majitele, ale jindy naprosto ne, protože tam sedí někdo, komu řád a systém nic neříká a jediné, co umí, je kasírovat příspěvky na psy. Musíš si nechat psa načipovat (vol určitě čip Datamars) a čip zaregistrovat na Národním registru, vybav ho též obojkem se známkou se tvým telefonem, to pořídíš nejlevněji tady http://psi-znamky.websnadno.cz . Kombinace obojího dává největší jistotu, že se pes vrátí domů, když tam máte takový skvělý pořádek na úřadě.