Lukynxd

Můj tzv. moudrý zub (osmička) tlačí mé přední spodní zuby. Otázkou je, jestli se musí trhst tento zub nebo stačí rovnátk

a? Děkuji za odpovědi

Odpovědi
nyjono

A co ti řekl zubař?
Někdy stačí rovnátka, někdy lepší je vytrhnout.

da ny

Obecně se u člověka obličejová část zmenšuje (je to již vyšší vývojová fáze).
Zmenšuje se čelist a četnost zubů. Lépe řečeno, u člověka, který je již ve vyšší vývojové fázi se 32 zubů do čelistí „nevejde“.
Mnoho založených 8 tedy ani nevyleze, některé „leží“ (v klidu, nebo tlačí, lidově řečeno z boku na 7)
Pokud 8 nemají dostatek místa a klubou se ven, mají na svědomí posun zubů, vybaví se ven. Specialista v ortodoncii si vždy před „léčbou“ zhotovuje OPG snímek. Zajímá ho i zda jsou 8 založeny, mají místo nebo budou muset ven. Někdy je třeba vybavit premolár (4 a 5 jsou premoláry, 6 – 8 moláry). Pokud tedy 8 působí stěsnání zubů ve frontálním úseku, rovnátka na to nestačí. Vybaví se ona 8 nebo premolár. Posoudí lékař specialista/or­todont.
Často jsou sotva vylezlé 8 již s „kazem“. Ty jdou obvykle ven hned: Nelze s nimi počítat, jako s budoucí, možnou náhradou při ztrátě 6 nebo 7 (posouvají se do mezery).

Fm2.0

Podle právě provedené virtuální prohlídky tvého chrupu, soudím, že rovnátka budou stačit.

Otázka na zubaře, hned po tom, co ti ty zuby prohlédne. Na tohle by ti neodpověděl ani zubař, dokud by se na ti na ty tvé zoubky nepodíval.

ivzez

To je otázka pro ortodontistu.

Pochopitelně osobně, nikoliv virtuálně!