ivanka2

Můj syn chce jet sám do Prahy na celý den za kamarády. V kolika byste ho pustili? (cesta trvá 5 h)

Nejlepší odpověď
Hlada

Na to není jednoduchá odpověď. Syn jezdil do Prahy do hudebky a za babičkou každý týden od devíti, od deseti denně do gymplu. Byla to ale kratší cesta. Vlakem, metrem a tramvají celkem něco přes hodinu. Za zábavou s návratem večer až v 16, když jezdil do tanečních. To je časově velký rozsah. Záleží na tom, co to je za kamarády, co budou dělat a jestli máte spojení na někoho z rodičů.

Další odpovědi
Kazatel

Až bude mít občanku. Ostatně Praha, jako každé jiné velkoměsto, chce specifický přístup, nevím jestli je průprava v Horní Dolní tak úplně dostatečná, kolikrát tam byl třeba s doprovodem, atd.

Funna

No myslím, že délka cesty není zrovna relevantní informace a nemá s tím nic společného…dů­ležitější je s kým tam jede a za jakým účelem tam jede a taky je to hodně o něm, jak je samostatný…někteří jsou už od 14 celý týden na intru a „fungují“, ale pokud je ten tvůj nesamostatný „mamánek“, tak by měl sedět doma…takže na věku nezáleží, ale na jeho „schopnostech“…

Lgee

Ve 14.

Filip84

Praha = Nové Město, Staré Město, Hradčany a Malá Strana. Tam až bude velký kluk, jinak se tam ztratí a bude sežrán vlky.

Míníš-li obec, okres & kraj v jednom Hlavní město Praha, tak asi pochopíš, že tak vágní vymezení místa je nicneříkající. On Žižkov u Prahy, Královské Vinohrady, a naopak, třeba, staré Stodůlky či Řeporyje, to je normální vesnice, tam zvládne dojet sám i „Jeník za dědou“.