Adele1151

Můj sen je stát se herečkou. Je mi 12 let, nevíte někdo o nějakých castinzích?

Každé rady si moc vážím děkuji.

Nejlepší odpověď
Andělé

Já jsem v páté třídě chtěla být zpěvačkou a to i přes to, že mám absolutní hluch a krákám jak vrána. Při vínku s holkami je to ještě lepší, to jsme královny hvězdné pěchoty.
Chodila jsi do dramatického kroužku? Nebo pokud máš skutečně zájem a rodičům to peněženka dovolí, můžeš navštěvovat přípravku herectví na střední herecké školy, ale je to drahé.
Zde jsem něco našla: https://cs-cz.facebook.com/pa­ges/A-casting-a-Letn%C3%AD-hereck%C3%A1-%C5%A1kola/146647182­054865

:)
Doplňuji:
Zapomněla jsem napsat: http://www.haf­studio.cz/diva­delni-studio/pripravka-ss-2/

Další odpovědi
led

Dobrá herečka nie je pasívná.
Nepíšeš, či už máš za sebou nejaké detské krôčky na javisku, pred kamerou, v škole,…
Vyhľadaj si pomocou vyhľadávača
1 – adresy a webové stránky umeleckých agentúr, ale pozor, nie každá z množstva umeleckých agentúr je skutočne umelecká.
2 – spolu s rodičmi (právne nie si spôsobilá, všetko musia podpísať rodičia, ako tvoji právni zástupci)
a/ prever si referencie vybraných agentúr
b/ pošli ponuku a ukážku (video) tvojich výkonov, ale nie pózovanie pred kamerou, ale skutočné ukážky tvojich postáv na tvoju prípadnú registráciu hercov-čakateľov
c/ sleduj oznamy týchto agentúr a oznamy o kastingov v médiách
3 – hlavne však musíš neustále na sebe pracovať, veľa sa učiť
4 – herectvo, hlavne dobré herectvo je vemi ťažká profesia, zvláda to len malé percento, záujemcov o tento spôsob obživy. Herec pri hraní musí byť schopný, aj keď mu napríklad rola nesedí, zahrať ju čo najlepšie, hrať, aj keď sa mu nechce, je unavený, smiať sa aj keď má smútok, ak to postave vyžaduje…
5 – nájdi si divadelný amatérsky súbor a hraj s nimi, peniaze nečakaj, ale spoznaj, čo obnáša, keď sa učíš texty a kamarátky sa medzitým zabávajú (ako rada by si zahodila scénar do kúta)…

Agneta

Víš co je nejdůležitější? A to hodnotím – že se totiž chceš něčím stát…a to znamená, že tam už polovinou jseš, a s tím zbytkem si už hravě poradíš :D

Koukni například na cigoše, ti nemají nějaká přání, to vůbec neznají. Oni žijí „karmu“ (osud). Přišli z Indie jakožto Hinduisté, o čemž ti dnešní nemají už ani páru, ale ten hinduistický postoj mají po staletí stále v sobě :D