janicee

Můj přítel má exekuce ve vyši cca 1 200 000-větší část je z podnikání,majetek nemá,nějaké řešení?

Pracuje jako řidič tir.tudíš nás „drží“ diety,určitě máme zájem to nějak řešit,je možno insolvenci ,či bankrot a popřípadě poradte jak z toho ven,diky:-/

Nejlepší odpověď
anonym

Osobní bankrot má zákonná pravidla, která je v případě o jeho požádání nutno splňovat. Je možno rozhodnutím soudu odpustit jen část dluhu, a to ještě v případě, že dlužník dluh splácí.
U Vašeho přítele se jedná o hodně vysokou částku. Bylo by asi vhodné zajít za právníkem a domluvit se o zákonných možnostech, jak z této situace vyváznout.
Nedokážu zde ani posoudit, zda věřitel, nebo věřitelé budou ochotni přistoupit na splátkový kalendář. Rovněž pochybuji, že přítel obdrží půjčku na tak vysokou částku, když nemá žádný majetek. Není zde co zastavit. Exekucemi dluh hodně vzrostl. Jediná cesta je domluvit se s exekutorskou kanceláří a přistoupit na variantu řešení, kterou nabídne exekutor. Toto by měl řešit ale Váš přítel a ne Vy. Nevstupovala bych do této situace a dávala bych si pozor, aby exekutor neměl nakonec snahu část dluhu Vašeho přítele umořit zabavením Vašeho majetku.

Další odpovědi
Drap

Buď splácet, nebo pokud vám bude schválen bankrot. Neni ale ani tak snadné vejít se do podmínek bankrotu