barita

Muj pritel je cizinec je odsouzeny a ma vyhosteni z CR pokud bysme se vzali bylo by vyhosteni zruseno?

Nejlepší odpověď
standa

Samotný sňatek není důvodem pro zrušení trestu.

Trest „vyhoštění“ nelze uložit občanu ČR, takže nejprve by váš přítel (případně později manžel) musel dostat české občanství…, poté by mohl úspěšně žádat o prominutí trestu.

Pro udělení českého občanství je však nutné splnit (kromě jiného) jednu důležitou podmínku, a to že žadatel o občanství nebyl v posledních pěti letech odsouzen pro úmyslný trestný čin. Tato podmínka nejde nijak obejít.

Takže, pokud je vyhoštění uloženo na déle jak 5 let, tak po 5-ti letech lze učinit výše zmiňovaný pokus…, dřív to nepůjde.

p.s. níže ve zdroji uvádím odkaz na článek o podmínkách udělování českého občanství.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/ude­leni-statniho-obcanstvi-ceske-republiky.aspx

Další odpovědi
anonym

Pravdepodobne,je uz pozde.Bedou ho brat,jako nezadouciho.Ne­vim,ale zda by to neslo opacne,vzit se v jeho zemi a pak Vas nasledovat,co by manzel.