muj pes se hrozne boji pri bource,steka,trepe se.co poradite?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Věnovat se mu a uklidňovat ho,pokud to nepomůže navštívit zvěrolékaře.

Další odpovědi
lukas.zmizik

no pozor, to, ze pes slysi 7× lepe neznamena, ze slysi 7× hlasiteji… bourku slysi stejne tak, jako clovek, maximalne je citlivy na clovekem neslysitelna frekvencni pasma…

co se tyka bourky, mam psa jako horu, ktery ma 80 kg a bourky se stejne boji, pustim ho vzdy domu a kdyz jsem s nim venku na voditku, a ozvou se hromy, maximalne stahne ocas, ale nejak to prekousne a jde dal… vycvik je nejucinnejsi odmala, ale sami mu asi zadnou vhodnou a cvicnou bourku nenavodite, proto je lepsi se stenetem zkusit tu a tam pruchod hlucnym prostredim…

tom004

Většinou to způsobuje vysoká citlivost sluchu.Říká se přece,že pes slyší 7× lépe než člověk. Během bouřky zakrýt uši,konejšit,vlas­tně jako děcko. Jestli je ten strach nějak extrémní,tak návštěva lékaře.

led

Niektoré zvieratá majú v sebe zakódovaný strach z búrok, hlučných úderov, ohňa, vody a podobne. Je to ako s ľuďmi, niektorým to nevadí, niektorí to neznášajú.
Ak máte smolu a takéto „bojazlivé“ zviera máte doma, treba sa mu v takomto prípade venovať ako malému dieťaťu.
Napríklad počas búrky mu vyhradiť miesto mimo okien v strede bytu… Nemá význam naň kričať, ešte viac znásobíte jeho nervozitu.

nnn1

Moje babička vždycky na silvestra (kvůli rachejtlím) dávala psovi (německý ovčák) trochu nealkoholického piva. Tak pokud máte po ruce nějaké nealko…

elektrikář

Na uklidnění na na nový rok a podobně jsou veterinární léky.Předepíše je lékař, a určí dávkování.