FoxyCZ

Můj PC hučí z přední strany. Mohlo by to být pevným diskem?

Nejlepší odpověď
Hlada

Tipuju to na ventilátor. Tipování má ale význam spíš v loterii. Jesti to chceš opravit, požádej raději někoho se zdravým sluchem, ať si to poslechne.

Další odpovědi
led

Pokiaľ to je „klasický“ stolný pc v čelnej časti skrine sú umiestnené mechaniky diskov HDD, CDROM s rotačnými súčiatkami… Môžu byť povolené skrutky, ktoré ich v šuplíkoch držia, alebo disky už oznamujú, že chcú odísť do zaslúženej penzie. Rozobrať a opraviť HDD by mal len odborník.

aliendrone

Mohlo by to být jakoukoliv pohyblivou součástí. Plotnovým diskem, ventilátorem, zapomenutým křečkem…

Co takhle se podívat? To je nápad, co? Třeba zjistíš, že tvůj case nemá vpředu ventilátor a disky máš jen bezhlučné SSD a chudák křeček už piští z posledního. ;) :D :D

led

Hlada, u stolných PC nebýva ventilátor vzadu, alebo na boku?

aliendrone

Záleží na typu bedny. S vyjímkou horní a spodní strany case jsem viděl ventilační otvory s montáží ventilátorů na všech stranách. Dokonce i kostry starých kysen často mají pod plastovým zadeklováním předku v plechu přípravu na montáž ventilátoru. (jakkoliv je pozice obvykle neobsazena) Výkonné stroje zpravidla mají předozadní/spod­něvrchní směrování proudění vzduchu a přední fofrník nasává vzduch do bedny. :)

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji už se to jmenovat nemůže) patří OTÁZKA.