Můj exmanžel mi nechce půjčovat auto, jak postupovat?

Jsem rozvedená, ale SJM ještě není vypořádáno a předpokládám, že to bude trvat dlouho. Máme auto, které mi manžel nechce půjčovat a NENÍ s ním možná jakákoli dohoda, nebere telefon, neodpovídá na sms. Jak mám zákonně postupovat, abych mohla užívat do rozhodnutí soudu i já!

Nejlepší odpověď
anonym

Teoreticky podat návrh na předběžné opatření, ale v tomto případě hrozí zamítnutí s poukazem na urychlení soudního vyrovnání.
Zřejmě exmanžel předpokládá, že si auto ponechá a maximálně vám na základě rozhodnutí vyplatí polovinu zůstatkové ceny v době rozvodu.
Doplňuji:
Promlčecí lhůta pro SJM je 3 roky od rozvodu.

Další odpovědi
anonym

Prosiiiim ??
Vzdyt vy chcete udelat uplne to same co dela vas byvaly.!! Vy se ale asi citite ukrivdena chudinka, za to on je …
Prominte , ale nejak jsem na tyhle spory alergicka. Ja si dodnes pisu i s prvnim klukem , s kterym jsem se " jen pusinkovala ".
V zivote jsem nemela ani s cizim clovekem spor. natoz s tim , s kym jsem zila a milovala ho. Brrr a prominte mi to. Mozna rychlejs pisi , nez myslim. -iv-

Deli

Můžete se s ním i o to soudit…
Ne, vykašlete se na to a buďte lepší než on!

U nás jsou – bohužel – problémy s mým ex a jeho příspěvky na potřeby pro dceru. Nepřispěje jí nad rámec soudem určených symbolických alimentů nic, na kroužky, výbavu do školy, tábory, ski školu, zimní oblečení… Prostě ne. A to má nové auto… Chtěla jsem ho dát k soudu a nechat si nově vyměřit alimenty (ta stará výměra byla před 6ti lety, přeci jen je už vše jinak…)
Pak mi můj nynější manžel řekl: „Vykašli se na to. Ty se budeš nervovat, malá z toho bude rozrušená… Těch pár stovek nám za to nestojí.“
Nemáme peněz na zbyt, jsem na další MD… ale jeho lidský přístup jsem ocenila. Starší dceru má moc rád, ona jeho taky – a o to jde.

Auto Vás asi rádo, za to, že ho nestresujete soudy o něm, mít nebude, ale Vy si ušetříte nervy.

avatar68

Ježíííš! Kdo to tady odpovídá! 1)Paní jasně píše DOHODA NENÍ MOŽNÁ-pokud by se asi s manželem dalo dohodnout,tak neprosí o radu!2) Diskuze typu nedoprošovala bych se, když vás opustil- o psychologické rady také nemá zájem 3)jak tady někdo píše,že s každým vychází-zřejmě kápla diskutérka na lidi s kterými se dohodnout dá.
Což takhle paní poradit? Shrnu to – oba si pořídili auto, nyní jej využívá jen manžel,ona zřejmě chodí pěšky, soud může trvat i 5 let, než se rozhodne komu auto připadne-a pak může soud přisoudit tento vrak auta paní a ta ještě manžela bude muset vyplatit.
A teď zkuste radit!!!Zákonný postup!

mosoj

Vina na nedohodě bývá většinou na obou stranách. Co chcete slyšet ?

žolik

já nevím na tohle musí mít člověk žaludek,pokud jste na tom tak že se nemůžete domluvit,nechápu proč chcete půjčit auto,vy se ponížujete před člověkem ktery vás opustil a nechce s vámi nic mít vždiť on to vše může použít proti vám,nevím ale to je sylné kafé.

Zdroj: žolík