Angela2713

Můj 3letý syn má příjmení po otci s kterým žijeme odděleně.Chtěla bych mu příjmení změnit.Je to možné?

Nejlepší odpověď
quentos

Musí s tím souhlasit otec. Když souhlasit nebude, dejte návrh na změnu příjmení k soudu formou žaloby (chce to ale přichystat pádné argumenty ve prospěch změny)

Další odpovědi
kapka

Řešte prostřednictvím OSPOD. Orgán sociálně právní ochrany dětí.

Quentos má pravdu, já jen dodávám, že se to bude stejně řešit přes OSPOD, takže máte nejlepší jít se hned poradit tam.