Shady

„Mrtvé tělo“ po probuzení

stalo se vám někdy že jste se po probuzení nemohli hýbat a mluvit?co to jako je? :D

Nejlepší odpověď
Quimby

Jedná se o tzv. spánkovou paralýzu.
Jde o to, že když spíš, tak je tělo paralyzováno, aby si třeba nespadl z postele nebo si jinak neublížil – u dětí to tolik nefunguje, proto maj třeba ohrádku.
Bohužel se může stát, že se tvoje vědomí probudí, ale mozek neprobudí tělo a svaly zůstanou paralyzovány. Ty dokážeš vnímat cokoliv, ale nepohneš se. Často je to doprovázeno šokem, protože nevíš co se děje a následnýma halucinacema, protože mozek doopravdy ješte trochu spí, takže vlastně sníš s otevřenýma očima.

Doporučuje se zadržet dech, což vyhodnotí mozek jako nebezpečí a bude se tě snažit probudit. Ovšem v tu chvíli tě to nemusí napadnout. Důležité je si uvědomit co se děje. Osobní zkušenost s tím ovšem nemám, ale kamarád ano.

Další odpovědi
Magix.cz

To je spánková obrna, to lidi občas mívají, i já. Četl jsem, že to není nic závažného, ale můžeš se zeptat svého praktického, ať máš klid.