MRSA – Kolonizovat

Prosím Vás pěkně o předklad odpovědi „MRSA může skutečně kolonizovat zdravou kůži a sliznici a pak je ještě obtížnější s ní nějak bojovat.“ Za Vaše znalosti a odpovědi Vám už v tomto okamžiku moc děkuji. Ina

Nejlepší odpověď
vyneve

MRSA -je mrš(k)a: ). Bakterie odolná na antibiotika (jsou ještě rezervní,ale když začne být odolná i na ty-a už se takové vyskytly…tak čeká nepříjemná situace).

  • kolonizovat-že se stane běžnou bakterií na kůži a sliznicích(nos, dut.ústní,..). Ona totiž neškodí, když je člověk zdravý, ale škodí, až když člověk vážně stoná.

a že je těžké se jí zbavit-protože když máte nějakou bakterii po celém těle a v otvorech, je těžké ji dostat z těla pryč i používáním desifekcí,…(je asi i v šatech, koupelně,..).