Mrazík,po kolikáte už se u nás vysílá?

je už pro vás klasika kterou si nenecháte ujít?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Na Mrazíka se dívat budu. Pohádku mám i na DVD a v naší rodině je to součást Vánoc… :)

Další odpovědi
anonym

Asi tolikrát,kolik ji mi roků-a to je sakra hodněkrát!Opět ho dnes pozvu k nam domů,je to jedna z nejmilejšich návštěv.

iceT

Já bych tipla tak přes 20 let,za komančů to prý byla povinnost,dnes je to klasika,bez které se snad konec roku ani neobejde.

BEAES

Je to více než 30let.
Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky. Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se oni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář.
Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/33582-mrazik/?text=144672

panenka

Po kolikáté se u nás vysílá to nevím ale tuto pohádku ráda mám a určitě si jí dnes nenechám ujít

Miroslavst

Nastěnku chci za ženu!!!
Vysílá se už hodněkrát, mám ji i na dvd.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mraz%C3%ADk
http://images1­.wikia.nocooki­e.net/__cb200­71218145633/ne­cyklopedie/ima­ges/c/c5/Marfu%C5%A1a­.jpg

anonym

To se nedá spočítat. Já jej viděl poprvé z kolébky,to bylo koncem 17. stol.