Avatar uživatele
faustka

Lze zamrazit medovník? Máslové dorty se dají také zamrazit?

Mám upečený a naplněný čerstvý medovník, potřebuji ho na oslavu za 14 dní, můžu jej dát do mrazáku?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2507 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
odpovídámež

Ať už zde odpoví kdejaký kuchař nebo kutil, kteří schovávají pečivo do mrazáku, tak určitě dojde k vysušení. Znáš sušení inst kávy mrazem? Nebo uvařená rýže z mrazáku a pak se musí znovu uvařit? Nebo potrhání vazeb molekul v těstu mrazem. Zmrazená žemle, fuj.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Mrazím, co můžu, ale medovník bych do mrazáku nedávala. Jde o tu náplň, při zmrazení nasákne „vodu“ a po rozmrazení by se mohla úplně roztéci a nemusí být dobrá. Proč jsi ho dělala tak dlouho dopředu? Jinak, doba použitelnosti: při uchování do 8ºC (lednice) je podle receptu domácí samovýroby 96hod. Podle výrobce je trvanlivost KOUPENÉHO MEDOVNÍKU 21 dnů od data výroby s podmínkou uchování medovníku v potravinářské folii při teplotě 1C° až 5C°. Ale výrobci používají přísady, aby potraviny dlouho vydržely.
Těžká rada. Dala bych ho zamrazit, až zítra, aby se trochu rozležel a vyndala ho 4 dny před oslavou smířená s tím, že ho budu muset možná dělat znovu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Zabalit do igelitu a šup do mrazáku. Po vytažení bude jako čerstvý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Do mrazáku určitě ne.
Možná by vydržel v chladničce
(medovník by měl po naplnění
nějakou dobu zrát).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Osobně bych se asi tak za 11–12 dní pustil do nového. V ledničce pár dní vydrží, ale obecně cokoli máslového z mrazáku se mi hnusí. Nemůžu si pomoct, ale zamražené máslo zkrátka chutná jinak.A podle mně hnusně. (Proto si také při koupi v obchodě vybírám vyzkoušenou značku másla – některé jsou opravdu hnusná a před časem jsem se dozvěděl, že na „výrobu“ másla ze zmražených zásob už existuje průmysl… Tak předpokládám, že zde bude jistá souvislost)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Měl by vydržet bez problémů v lednici. Jen bude zabírat místo.
Vydržel mi v pohodě víc než 3 týdny.
Á propós, proč se pekl teď, když je potřeba až za 14 dní?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
faustka

oslava se musela přesunout z tohoto týdne na další :(

před 2507 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

odpovídámenež: evidentně neznáš vzduchotěsné dózy s klipama, tak jaképak vysušování? Vazby molekul se v mrazáku netrhají, to bys měl ten nejlepší reaktor na světě 🙂

před 2507 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek