faustka

Lze zamrazit medovník? Máslové dorty se dají také zamrazit?

Mám upečený a naplněný čerstvý medovník, potřebuji ho na oslavu za 14 dní, můžu jej dát do mrazáku?

Nejlepší odpověď
odpovídámež

Ať už zde odpoví kdejaký kuchař nebo kutil, kteří schovávají pečivo do mrazáku, tak určitě dojde k vysušení. Znáš sušení inst kávy mrazem? Nebo uvařená rýže z mrazáku a pak se musí znovu uvařit? Nebo potrhání vazeb molekul v těstu mrazem. Zmrazená žemle, fuj.

Další odpovědi
pusinka50

Mrazím, co můžu, ale medovník bych do mrazáku nedávala. Jde o tu náplň, při zmrazení nasákne „vodu“ a po rozmrazení by se mohla úplně roztéci a nemusí být dobrá. Proč jsi ho dělala tak dlouho dopředu? Jinak, doba použitelnosti: při uchování do 8ºC (lednice) je podle receptu domácí samovýroby 96hod. Podle výrobce je trvanlivost KOUPENÉHO MEDOVNÍKU 21 dnů od data výroby s podmínkou uchování medovníku v potravinářské folii při teplotě 1C° až 5C°. Ale výrobci používají přísady, aby potraviny dlouho vydržely.
Těžká rada. Dala bych ho zamrazit, až zítra, aby se trochu rozležel a vyndala ho 4 dny před oslavou smířená s tím, že ho budu muset možná dělat znovu.

autacek

Zabalit do igelitu a šup do mrazáku. Po vytažení bude jako čerstvý.

ivzez

Do mrazáku určitě ne.
Možná by vydržel v chladničce
(medovník by měl po naplnění
nějakou dobu zrát).

Dochy

Osobně bych se asi tak za 11–12 dní pustil do nového. V ledničce pár dní vydrží, ale obecně cokoli máslového z mrazáku se mi hnusí. Nemůžu si pomoct, ale zamražené máslo zkrátka chutná jinak.A podle mně hnusně. (Proto si také při koupi v obchodě vybírám vyzkoušenou značku másla – některé jsou opravdu hnusná a před časem jsem se dozvěděl, že na „výrobu“ másla ze zmražených zásob už existuje průmysl… Tak předpokládám, že zde bude jistá souvislost)

ReHu

Měl by vydržet bez problémů v lednici. Jen bude zabírat místo.
Vydržel mi v pohodě víc než 3 týdny.
Á propós, proč se pekl teď, když je potřeba až za 14 dní?

faustka

oslava se musela přesunout z tohoto týdne na další :(

Kepler

odpovídámenež: evidentně neznáš vzduchotěsné dózy s klipama, tak jaképak vysušování? Vazby molekul se v mrazáku netrhají, to bys měl ten nejlepší reaktor na světě 🙂