Avatar uživatele
Anetkaprcka

Můžete mi někdo poradit, jak je možné se zbavit mravenců ve skříňce na potraviny?

Mravenci ve skříňce na potraviny

Dobrý den, prosím můžete mi někdo poradit, jak bych se mohla zbavit mravenců ve skříňce na potraviny?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, aliendrone před 1784 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

  1. Vymýt Savem (brabenci neradi pach chlóru a jeho sloučenin – MNOHEM víc, než nějakou skořici, kávu, chilli apod. bejkárny)
  2. Potraviny skladovat v něčem, co jen tak nerozkoušou. Typicky ve skle, v plastových dózách (zavíčkované!), rozhodně NENECHAT třeba strouhanku „jen tak“ v otevřeném původním pytlíku.

3)

  1. – Zavolat desinsektora, ten ty šmejdy vyřídí.

NEBO

  1. – zakoupit jed na mravence, nejlépe s feromony a s odkladným účinkem (aby nakrmili královnu i larvy) a aplikovat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Musíte přijít na to, kudy se tam dostávají a na to místo dát nějaký přípravek proti mravencům. Oni si vytváří cestičky. Měli jsme to u domu taky, tak jsem hledal, až jsem přesně našel kudy do domu lezou, byla to malá dírka v obkladu. Dal jsem tam bílý prášek, Bio Formatox Plus a je klid.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Savo bych potravinové skříňce nepoužil, ale velice účinné jsou hormonální návnady. Ty pohlavně sterilizují královny a po třech měsících brabenci vymřou. Zřejmě se jedná o faraony, takové žluté potvůrky, co s oblibou tvoří prvomájové průvody. Více zde: https://www.hubeni-skudcu.cz/hubeni-mravencu/nastraha-na-mravence-faraony-protect/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michala11

V drogerii prodávají na mravence takové domečky s jedem cca 50korun a za pár dní je klid.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Keplere – co máš proti Savu? Když máš potraviny v UZAVŘENÝCH sklenicích/ná­dobách, je to v pohodě. Chápu, že z přebytku hormonů (tím se vysvětluje tvůj neukojitelný sexuální apetit) je vidíš všude (a rád!), jenže v tomhle případě jde o FEROMONY, ty jeden testosteronový zvrhlíku! ;) :D

před 1782 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Desinfekce nefunguje jako desintekce, Kromě toho by mi špajz smrdící chlorem moc nevoněl, jsem zastáncem biologických metod. Prostě prdnu do špajzu a je pokoj, po draku

před 1781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Aha, já to nemyslel desinfikovat (i když to NENÍ od věci čas od času), ale využít repelentního vlivu – tedy v podstatě jako ty, VYSMRDĚT ty hajzly, páč jim chlór děsně smrdí. ;) :D :D

před 1780 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ivagotovka

Také jsem je měla mravence v bytě, vyřešila jsem to pomocí mravenčího bufetu, dala jsem jim to tam, kde je jich nejvíc, mravenci tam lezou a roznáší roztok dál do mraveniště, nakrmí tam larvy a všici zdechnou, poradila mi to sousedka, a opravdu to funguje.

před 1782 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anetkaprcka

Kde bych to mohla koupit prosím?

před 1781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michala11

V drogerii- Nástrahy pro mravence se silnými lákadly, od firmy Orion 63kč mám s úspěchem vyzkoušené.

před 1780 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ivetamrz

Podívejte se na www.neudorff.cz, na Loxiran Mravenčí bufet, prodávají se do toho potom i náhradní náplně, prodávají je v Obi, Hornbachu, Baumaxu.

před 1777 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek