zjentek

Možu prodat na burze Hitlerovu čepicu?

Nejlepší odpověď
Dochy

Nemůžeš. Abys ji mohl prodat, musel bys ji vlastnit.

Jinak podle mně by to byla normální historická věc, ale některé burzy to zakazují jako podporování fašismu…
(Já to považuju za stejnou ptákovinu jako kvůli několika parchantům zakazovat kříže,srpy a kladiva, ale co nadělám)

Další odpovědi
mosoj

I ponožky či jegry.

led

Zjentek, k originálu by ste museli mať doklady, ale záujemcov by bolo viac než dosť.
„Hitlerovu čepici“ by ste toreticky mohli predať na burze zberateľov, ale len ako napodobeninu, či originál čapicu z tých čias. V úzkom kruhu zberateľov nejde o propagáciu fašizmu, ale na verejnej burze (napríklad na „vietnamskej“ v Holešoviciach) by ste mali hneď okolo seba aj nežiadúcich záujemcov.
http://www.ho­lesovickatrzni­ce.cz/

štamgast

Nemožeš, je to propagace fašismu.