Adéla Bílá

Mohu žádat o vrácení peněz z eshopu za níže uvedených podmínek?

Mohu žádat o vrácení peněz, pokud jsem si objednala knihy přes eshop s vyzvednutím na pobočce, kde jsem si tudíž údajně mohla prohlédnout zboží i před zaplacením a neplatí tedy možnost vrácení peněz do 14 dní? Paní na pobočce mi tvrdí, že to nejde, jelikož to byla vlastně jen rezervace, i když jsem si zboží objednala na internetu.

Nejlepší odpověď
Edison

Při každém nákupu přes internet, bez ohledu na způsob doručení/předání platí 14 denní lhůta na odstoupení od smlouvy. Rezervace a koupě jsou zcela rozdílné pojmy, s výkladem bych absolutně nesouhlasil s argumentací jak objednávka přes web proběhla. Jistě tam byla formulace „závazná objednávka“.

Další odpovědi
ivzez

Rozhodující je způsob obejdnání, nikoliv následné dodání.

Pokud jste objednala přes internet, máte právo
do 14 dnů od dodání knih odstoupit od smlouvy.