savana

Možnost přeložení soudního jednání u odvolacího soudu.

Podle jakého pragrafu mám možnost přeložit soudní jednání(odvolání ke krajskému soudu,jsem žalovaná strana)v případě,že se nedostavil můj advokát,který se omluvil(zrušení leteckého spoje ze zámoří).Může soud pokračovat v jednání a třeba i vynést rozsudek(že ho to nezajímá a měla jsem se zařídit),pokud se ohradím,že bez svého advokáta-obhájce nemohu pokračovat v jednání?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je ve spisu založena plná moc vašeho právního zástupce, stačí když se omluví i telefonicky (v časové tísni, ale zásadně před jednáním) s tím, že dodatečně doloží písemnou omluvu s průkazným důvodem. Soudce poté jednání odročí na nejbližší termín.
Pokud by nedošlo k omluvě (i třeba účastníka řízení) předem, skutečně může soud rozhodnout v nepřítomnosti strany „pro zmeškání“, většinou značně nevýhodně pro nepřítomnou stranu.
Tento institut by zřízen, aby se předešlo záměrným odkladům jednání a prodlužování sporů pro nedostavení se strany.
V písemné omluvě a žádosti o odročení není třeba uvádět žádný §.