led

Môže sa za ten istý čin trestať dvakrát?

Po prečítaní otázky
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-me-ceka-za-kradez a odpovedí na ňu, ma napadlo niekoľko otázok:
v otázke zaznela odpoveď „Přestupek + 2 z chování, či podmínečné vyloučení“ to znamená dvojitý trest.
1 – Môže sa za ten istý čin trestať dvakrát?
2 – V prípade že priestupok sa neudial v súvislosti so školou, má škola právo ďalej trestať previnilca, ak už bol potrestaný na priestupkovom konaní?
3 – Uškodil svojim činom svojej škole? Ako?
Prakticky toto možno obmeniť i na pracoviská a bežný život, nielen školu.
4 – cestovanie na čierno, nie je krádež? Veď je to predsa použitie cudzej veci bez súhlasu (prípadne vedomia) majiteľa – za súhlas sa považuje použitie cestovného lístka.

Odpovědi
Reuef

Soud te 2× za stejnou vec potrestat nesmi – ale napriklad ve smlouve bud se zamestnavetelem nebo v pravidlech skoly muze byt, ze kdyz budes trestany tak o tu praci prijdes respektive dostanes kazensky postih

Syd

Škola mu 2 z chování za něco, co udělal ve volným čase, dát nemůže.
Doplňuji:
1 – V trestním nebo přestupkovým řízení ne, v běžným životě to lidi dělaj
2 – Neměla by právo ho trestat ani kdyby za to nebyl potrestanej v přestukovým řízení
3 – Dneska už se to tak nebere, dneska si žádnej učitel nepude vázat mašli, že jejich žák udělal ostudu. To by se už všichni učitelé dávno oběsili, dneska už je to každýmu jedno, když to nedělal v době vyučování. Dneska i žáci na prvním stupni ZŠ klidně stojej po vyučování před školou a vůbec jim nevadí, že je vidí učitel, protože s tím nemůže nic dělat, maximálně jim vynadat.
4 – dle zákona ne, de facto ano

Syd

Mi trošku něco vypadlo: 😁 …"Dneska i žáci na prvním stupni ZŠ klidně stojej a čuděj po vyučování před školou a vůbec jim nevadí, že je vidí učitel, protože s tím nemůže nic dělat, maximálně jim vynadat…

led

Je škoda, že neodpovedáte aj na ďalšie podotázky.