Dodopolasek

Motor 5,5 kW vyhazuje jistic 25A, co to je?

Dokonce jsme investovali nekřesťanské peníze do přepínače hvězda trojúhelník. Hvězda jede jako oheň,a le při přepnutí do trojúhelníku mlaskne v rozvaděči jako když hodíš pytel hoven na dlažbu.

Možná jsme někde udělali chybu, motor totiž neměl svorkovnici a tak jsme určovali U1-W2, tedy označení jednotlivých konců vinutí proměřením. Předpokládám, že vinutí je obvod a tak U,V,W jsme určili proměřením. Záměna pořadí je pak snad i jedno, nebo se mýlím? Vodiče jsou označeny černými a bílými dráty v počtu 3 a 3 a tak je jasné rozdělení na 1 a 2. Přesto efekt nulový. Kde jsme udělali chybu? Samozřejmě vím, že v charakteristice jističů, které předepisuje darebácká organizace, ale to je neeliminovatelné a myslím, že „motorek“ s výkonečkem 5,5 kW by to nemělo být problém. Motor rozbíháme samozřejmě naprázdno, bez zátěže!!!
Doplňuji:
Charakteristika jističe je a bude B, stím se dá díky našemu milovanému ČEZu pramálo dělat!

Nejlepší odpověď
tom004

Místo vysvětlování,raději odkaz.Podle všeho je zapojení chybné.A 5,5kW není žádný malý motorek.

http://home.tis­cali.cz/cz076422­/zapoj/zapoj.htm

Další odpovědi
Michal Kole

Je ten jistič charakteristiky D ? Motory mají velký záběrový proud a jističe charakteristiky B to nezvládají často.

gepik

Motory 5.5kW se v domcích s 25ampérovým jističem v pohodě rozeběhnou. Problém bude buď v použitém napětí, jak píše tom004, a nebo v zapojení do trojúhalníku. Tam je potřeba přesně určit začátek a konec vinutí a následně i pořadí cívek, což doma bez vybavení je téměř nemožné.