MonkeyKing

Motivace k učení

Vůbec se mi nechce učit a ani se nemůžu soustředit. Mylíte si že kdybych měl motivaci, tak by se můj přístup zlepšil?
Jakou motivaci bych měl chtít za dobré známky?
Jak se dokopat k učení?
Doplňuji:
Myslím větší motivaci, jako když na vysvědčení nebudu mít třeba žádnou trojku. Co bych za měl chtít, když mi nikdy nešlo učení a vždycky jsem měl trojky ba i dokonce pár čtyrek?

Nejlepší odpověď
marci1

Nejlepší motivace je, že učení nebudeš brát jako „nutné zlo“, ale tak, že se učíš pro sebe. Každá nová informace Tě posune zase kousek dál. Vzdělanější lidé si dokáží vše lépe zařídit, ve více věcech si poradí a mohou poradit jiným.

Další odpovědi
Alesh

Hele, to je strašně jednoduchý…

Začni tím, že se hluboce, ale opravdu hluboce, zamyslíš nad svojí budoucností. Představ si, co se stane za 5, 10, 20 let. Kdo tě bude živit, kde budeš bydlet, co asi budeš muset řešit za starosti. Možná pochopíš, že se to hodně bude točit okolo peněz, což je sice smutné, ale bohužel fakt. Pak se zamysli, kde k těm penězům přijdeš. No, a pro podporu svých myšlenek se jdi podívat do nějakého supermarketu a pořádně se zamysli nad osudy těch prodavačů, kolik asi berou, kolik hodin tam tráví vč. víkendů. Kolik jim asi zbude peněz, když poplatí veškeré náklady na živobytí. No, pokud se opravdu řádně zamyslíš, tak možná začneš bojovat, aby z tebe jednou něco bylo. Ne, není to o známkách, je to o tom něco umět a umět to prodat. Bohužel spousta lidí to nikdy nepochopí anebo to pochopí, až když je pozdě. Tak se snaž nebýt jeden z nich.

Andre5000

Když jsem chodil na střední tak jsem měl stejný problém jako ty. Pak jsem zjistil, že se mi nejlépe učí a nejlépe soustředí ve večerních hodinách a to i trochu pozdějších.

anonym

Stejný dotaz už tu zazněl víckrát. Projdi si starší odpovědi a snad pochopíš, že se neučíš kvůli tomu, abys za dobré znmámky chtěl odměnu od rodičů, ale hlavně proto, abys v životě více dokázal a měl větší šanci najít si povolání, které Tě bude těšit. Lepší prospěch Ti nabídne podstatně širší možnosti.

Klára K.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=motivace+pro+u%C4%­8Den%C3%AD&bav=on­.2,or.r_qf.&bvm=bv­.53217764,d.Ym­s,pv.xjs.s.en_US­.6PYzwk9faGo.O&biw=1366&­bih=653&dpr=1&um=1&i­e=UTF-8&hl=cs&tbm=is­ch&source=og&sa=N&­tab=wi&ei=9k9I­UuWuBszasgb0i4GQBQ#hl­=cs&q=gummy+be­ars+motivation&tbm=is­ch&um=1&facrc=_&im­gdii=_&imgrc=SAN­Hif--mZRooM%3A%3BvhPX­viELyoqDLM%3Bhttp%2­53A%252F%252Fi85­.photobucket.com%252Fal­bums%252Fk41%25­2Fstiffdogg06%252Fgum­my_bear_study­ing_incentive-173671_zps1df­b92c7.jpg%3Bhttp%­253A%252F%252Ffo­rum.bodybuildin­g.com%252Fshow­thread.php%253Ft%2­53D151431673%2526pa­ge%253D1%3B541%3B488
já to zkoušela, je to dobrý, ale je peklo se udržet a nesníst je všechny dopředu 😁

led

Ako motivácia ti môže byť predstava, ako si ako 18-ročný búchaš hlavu o múr, keď kvôli nedostatku vzdelania ťa nezoberú ani k zametečom ulíc.
Čo tak snaha prekonať nielen kamarátov ale aj sám seba, svoju lenivosť a byť nie oriemerným, ale tým najlepším. Tým, za ktorým chodia všetci po radu, s prosbou vysvetli nám…, ako sa to dá naučiť…, tým, pred ktorým aj učitelia sa boja pomýliť alebo nevedieť látku, čo vyučujú „pani učiteľka, v príklade ste sa pomýlili, …ten letopočet nie je správny… ale je … .
Nehovorím to zbytočne, túto fintu na nás, lenivcov a flákačov, použila učiteľka na strednej, nenápadne nás "donútila“ vyhľadávať si, nielen v učebnici, správne údaje a súvislosti. Naučila nás takto viac, než „obyčajným učením“ a bifľovaním.

ivzez

Uvědomit si, proč se učit.
Motivace snahou o dobré známky může někomu pomoci,
ale mně hnala spíše touha se něco nového dozvědět.

A učím se ráda dodnes,
i když už mám od školy hezkých pár let
(těší/baví mne poznávat nové) …
Doplňuji:
Oprava:
Samozřejmě mělo být mne.
Původně jsem chtěla napsat, co pomáhalo mně,
a přehlédla jsem, že mi tam zájmeno zůstalo v původním tvaru.