vamplires

Motalo by se mi to hodně?

Bože, tak ráda bych se naučila španělsky, ale myslím si, že při všech jazycích, co se učím, by se mi to motalo…

Je to pravda?

Učím se Italsky, Německy a Anglicky…

Nejlepší odpověď
anonym

Nemota se vam uz i cestina ? 🙂
Zalezi na cloveku. Nekdo je schopny naucit se jazyku i vice a nemota nic .. , nekdo se nauci jeden a mota …
Ucte se jich tolik a tak dlouho , jak dlouho vam to bude samotne delat poteseni. -iv-

Další odpovědi
barnajka

Co se v mládí naučíš… :)
Mladá jsi jen jednou a nikdy ti ty jazyky do hlavy nepůjdou tak lehce jako právě teď. Určitě tu španělštinu aspoň zkus, za to nic nedáš. Když zjistíš, že se ti to přece jen motá, kdykoliv toho přece můžeš nechat.
Prvně bych začala tím, že bych si koupila nějakou španělštinu pro samouky – a klidně použitou knížku, v antikvariátu nebo přes inzerát, ať máš výdaje co nejmenší (kdyby ti to učení náhodou nešlo).
Zkusila bych samostudiem proniknout aspoň do základů gramatiky a kdybys měla pocit, že ti to jde a že tě to baví, asi by nebylo špatný uvažovat o nějakým kurzu, protože pod odborným vedením to jde vždycky ještě líp :) Do toho kurzu bych ale neinvestovala dřív, dokud to se španělštinou nebudeš myslet vážně: takový kurz, to jsou většinou docela velký peníze a kdyby ses nakonec rozhodla se španělštinou seknout, jazyková škola ti nevrátí buď nic, a nebo jen část zaplacené sumy. Byla by to škoda :)

Ale jak říkám: určitě to aspoň zkus, za to nic nedáš. A když ti to půjde, bude to pro tebe jen velký plus do života.
Já sama jsem si v životě zkusila už snad všechno: učím se teď hlavně anglinu, ale prošla jsem si i němčinou a španělštinou. Zkoušela jsem italštinu, francouzštinu a esperanto, ale moc mi to nešlo, tak jsem toho zakrátko nechala. Teď se jako samouk pokouším o turečtinu a perštinu, chtěla bych se vrátit k té španělštině a ještě si k tomu přibrat aspoň základy arménštiny, latiny a řečtiny. Kdy to chci všechno stihnout, to FAKT nevím. Ale chci ;)

Jinak co se toho „motání“ týče – pokud ti občas místo španělštiny naskočí italština, nebrala bych to tak tragicky :) Dělala jsem si pořádek v počítači a použila k tomu jeden prográmek, který mi na disku vyhledá duplicitní soubory. Když jsem spustila operaci vyhledávání a pak jsem ji chtěla předčasně ukončit, program na mě mluvil napůl anglicky, napůl německy. Docela mě to pobavilo :))

http://img.na­dapenny.com/t20/112­59/nadap032913271­110231.jpg

MacChill

Tak pokud ti jazyky jdou, tak hurá do toho, já osobně si myslím, že učení španělštiny je pakárna… Ale zase je to hodně podobné italštině takže to zkus.

gnosis

treba me se mota i AJ + NJ, obcas mi v hlave naskoci neco jako „aj frštehe nicht“ apod. vsechny tyhle 4 jazyky maji spoustu spolecnych slovicek z latiny, to je vyhoda. sel bych do toho. cim vic, tim lip. drzim palce.