Anduška

Mosty podruhé. Jak je to s kamennými mosty?

Před nějakou dobou (2 dny) jsem se ptala, jaký vliv má teplota na konstrukce mostu. Odpovědi mi pomohly, ovšem jak je to s kamennými mosty? Jestli je teplota nějak narušuje, jak tomu zabráníme? Děkuji za přečtení a rozumnou odpověď.

Nejlepší odpověď
honza19hk

předpokládám klenuté. kameny jsou skládané a vždycky mají nějakou vůli kam se můžou hnout, a vzhledem k tomu, že nejsou z jednoho kusu nepotřebují pohyblivé uložení. kamenným mostům nejvíce vadí když se do spár dostane voda a ta zmrzne,led to pak roztrhá.