Pudlík

Morče na WC?

Dobrý den, myslíte si, že je možné naučit morče chodit na jedno místo, nebo alespoň ten počet míst snížit? jak?
Doplňuji:
Třeba do rohu v keci dřív to ta dělalo, ale ted´ se roztahuje.

Nejlepší odpověď
bolak

Zmenšením plochy, po které se morče pohybuje, se automaticky zmenší i plocha na které se morče vyprazdňuje.
Doplňuji:
Podívej se, já ti to říkam jak to je. Čistě matematicky, máš morče o rozměrech 15×10 cm, který ti zakadí plochu o rozměrech 900cm2. Můj způsob řeší tvůj problém.

Všimni si že po zmenšení prostoru určeného k pohybu morčete se zmenší i plocha zakadění > http://img.pic­tureup.cz/24062012­/d4129735b45861e73729437­9b8f31852fbbbbf7a­.jpg

Další odpovědi
anonym

Moji známí chovali morče navolno v bytě a chodilo jim na kočičí toaletu.Asi se tedy čistotě naučit dá.Z malého prostoru k „bydlení“ kde mělo i záchůdek postupně zvětšovali prostor volnosti-výběhu a toaleta musela být vždy na dohled a v dosahu.Když už morče bezpečně zvládalo čistotu v jedné místnost,otevřeli dveře do druhé a záchůdek přistrčili do rohu bližšího dveřím.Prostě bude to chtít určité úsilí z vaší i morčecí strany a hodně trpělivosti ze strany vaší.A stejně si myslím,že některá morčata mají na určité věci větší talent a jiné méně…:D

kajda45

Morče je „naučené“ chodit do rohu. když tam má hodně mokro, jde do dalšího. A až je mokro ve všech rozích, chodí doprostřed. Bude chodit zase do rohů, když se mu vymění podestýlka.

Kric.ouwner

Hlodavci co mám s nimi zkušenosti já chodili vždy na jedno místo ( nepočítám bobky ty jsou často i někde jinde ) , ale jinak by to bylo jen v případě že by si měnila jen tu část se záchodem tím pak dává najevo hlodavec ať to vyměníš celé ..