Avatar uživatele
Ljůca

Morče + kotě v domácnosti. Jde to?

Ahoj všichni. Máme 2 morčata a chtěli by jsme ještě koťátko. Vadí to, že máme morčata? Nezakouslo by je kotě? :-O Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? www, Emms před 4081 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

I kdyby morčata v kleci nebyla, kotě s nimi seznam a pak budou všichni kamarádi!
V kleci je před kotětem nenechávej, ať se seznámí ve volném prostoru. Právě v kleci by kotě bylo motivováno "něčím nepřístupným" a později by mohl vzniknout problém.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emms

Ahoj Ljůco, ptala jsem se tety a říkala, že to vůbec nevadí :). Prý si zvyknou a obzvlášť, když máte ty morčata v kleci :). Neboj se, zvyknou si, teta má kočky a psi a taky si zvykli a řekla bych, že to je horší kombinace :).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Já myslím, že je to hlavně o povaze té kočky, my třeba měly nejdřív dospělého psa, k němu jsme pořídily morče a ten vztah byl hodně dobrý, fungovalo to. Pak nám pejsek umřel a morčeti jsme pořídili štěňátko, to se ho nejdřív bálo, ale pak se s morčete spřátelilo, teď spolu chodí spát, hrají si, honí se po bytě atd.... Tak já myslím že by to mohlo jít. Kdyby to nešlo, tak bych morčátka nechala v kleci kočku měla volně po bytě, jednu denně bych pak morčátka nechala vyběhat volně po uzavřeném pokoji, kam by se kočka nedostala, pak bych je zas zavřela a kočku pustila...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

pokud vám morčata nepobíhají po době a máš je v kleci, tak nevadí, dokonce je tak má bratranec už pár let a ještě se jim nestalo, aby jedno z nich zahynulo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

vždyť morčátka jsou v kleci ne? :) kotě k nim nemůže a ještě když je to koťátko - to se dá vychovat - normální je i soužití psa a kočky, i když jsou to ti největší "nepřátelé" :)
koťátko by si s nimi tak akorát hrálo bych řekla :) zvykne si na jako na vás, bude je považovat za členy "smečky" nebo jak se tomu říká :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Naše kočka kdysi zakousla sousedovi dospělé morče. Takže to umí. Jak to ale bude vypadat když se vychovají spolu, nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

to by nevadilo.jestli by kotě za morčátkama pořát chodilo,tak morčátka se ubrání-kousnou.. a kotě se pak naučí že za nimi nemá chodit a pokud by kočka v dospělosti pořát po morčatech toužila,tak jí budete muset něco udělat,aby věděla že to nemůže dělat.Jenže chov koček není tak lehký jako u psů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
E.n

U těch malích ani ne kotatka si radi hrajou, stryček měl myš a dvě kotátka a byli v pohode, pak jde take o to jestli to je liný, aktivnější, nebo hodně aktivní zvíře, pak se muže stat i neco nechtene.. samozřejmě to je u kažeho jinak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luccie

Ahojky, máme doma morče a kočku a jsou velicí kamarádi :-) morče neni v kleci ani nijak chráněno. Ale taky určitě hodně záleží na povaze kočky. Ale pokud si pořídíte kotě, tak si na morče určitě zvykne. Mám takové zkušenosti i u kamarádek a nikdy kočka na morče neútočila. Jen do něj občas strká pacičkou a achce si hrát :-)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek