Ljůca

Morče + kotě v domácnosti. Jde to?

Ahoj všichni. Máme 2 morčata a chtěli by jsme ještě koťátko. Vadí to, že máme morčata? Nezakouslo by je kotě? :-O Díky.

Nejlepší odpověď
www

I kdyby morčata v kleci nebyla, kotě s nimi seznam a pak budou všichni kamarádi!
V kleci je před kotětem nenechávej, ať se seznámí ve volném prostoru. Právě v kleci by kotě bylo motivováno „něčím nepřístupným“ a později by mohl vzniknout problém.

Další odpovědi
Emms

Ahoj Ljůco, ptala jsem se tety a říkala, že to vůbec nevadí :). Prý si zvyknou a obzvlášť, když máte ty morčata v kleci :). Neboj se, zvyknou si, teta má kočky a psi a taky si zvykli a řekla bych, že to je horší kombinace :).

samicek333

Já myslím, že je to hlavně o povaze té kočky, my třeba měly nejdřív dospělého psa, k němu jsme pořídily morče a ten vztah byl hodně dobrý, fungovalo to. Pak nám pejsek umřel a morčeti jsme pořídili štěňátko, to se ho nejdřív bálo, ale pak se s morčete spřátelilo, teď spolu chodí spát, hrají si, honí se po bytě atd… Tak já myslím že by to mohlo jít. Kdyby to nešlo, tak bych morčátka nechala v kleci kočku měla volně po bytě, jednu denně bych pak morčátka nechala vyběhat volně po uzavřeném pokoji, kam by se kočka nedostala, pak bych je zas zavřela a kočku pustila…

anonym

pokud vám morčata nepobíhají po době a máš je v kleci, tak nevadí, dokonce je tak má bratranec už pár let a ještě se jim nestalo, aby jedno z nich zahynulo

Ella

vždyť morčátka jsou v kleci ne? :) kotě k nim nemůže a ještě když je to koťátko – to se dá vychovat – normální je i soužití psa a kočky, i když jsou to ti největší „nepřátelé“ :)
koťátko by si s nimi tak akorát hrálo bych řekla :) zvykne si na jako na vás, bude je považovat za členy „smečky“ nebo jak se tomu říká :D

mosoj

Naše kočka kdysi zakousla sousedovi dospělé morče. Takže to umí. Jak to ale bude vypadat když se vychovají spolu, nevím.

kamila44444

to by nevadilo.jestli by kotě za morčátkama pořát chodilo,tak morčátka se ubrání-kousnou.. a kotě se pak naučí že za nimi nemá chodit a pokud by kočka v dospělosti pořát po morčatech toužila,tak jí budete muset něco udělat,aby věděla že to nemůže dělat.Jenže chov koček není tak lehký jako u psů.

E.n

U těch malích ani ne kotatka si radi hrajou, stryček měl myš a dvě kotátka a byli v pohode, pak jde take o to jestli to je liný, aktivnější, nebo hodně aktivní zvíře, pak se muže stat i neco nechtene.. samozřejmě to je u kažeho jinak

Luccie

Ahojky, máme doma morče a kočku a jsou velicí kamarádi 🙂 morče neni v kleci ani nijak chráněno. Ale taky určitě hodně záleží na povaze kočky. Ale pokud si pořídíte kotě, tak si na morče určitě zvykne. Mám takové zkušenosti i u kamarádek a nikdy kočka na morče neútočila. Jen do něj občas strká pacičkou a achce si hrát 🙂