Gami.Pet

Morče jak na něj?

Včera jsme si ze zverimexu dovezly malé morčátko,nevíme zdali je to samec nebo samice jak to rozeznat?ale je strašně divoký,jelikož nemáme domeček tak jsme mu tam daly malou vánoční taštičku a v ní je zalezeny ale někdy když tam jsem tak vystartuje je strašně divoký bude tak divoký furt?jak ho ochočit aby byl klidný?díky za odpovědi..

Odpovědi
beer

S rozlišením samce od samice můžete mít problém – pozná se to pouze podle pohlavních orgánů:
http://www.go­ogle.cz/search?q=Mor%C4%­8De+pohlav%C3%AD&hl­=cs&tbo=u&rls=com­.microsoft:cs:IE-SearchBox&rlz=1I­7ADFA_cs&tbm=is­ch&source=univ&sa=X&e­i=KxHoUJ7PO5DIs­galn4CABQ&ved=0CDEQ­sAQ&biw=1016&bih=631
Pokud bude mít zvířátko dostatek pohybu ve svém prostoru (třeba i pomocí různých běhátek), nebude mít tolik potřeby zběsile běhat po vypuštění. Vše chce také čas a rovněž častý kontakt s člověkem jej zklidní, „ochočí“. Více o chovu zde:
http://www.kra­lici.cz/morca­ta/pages.asp?f=po­rizujeme

Zdroj: Vet.praxe

Drap

Každý jedinec je jiný. Pokud je mladé, dá se předpokládat, že po každodením kontaktu s člověkem si po čase zvykne, a podstatně se zklidní. Ale zase, každý jedinec je jiný